Middle Schools
News
Fall
Winter
Spring
Schedules
High School Site
Boys Basketball:
8th Grade
7th Grade
Boys Seventh Grade Basketball - Schedule
2023-24
2022-23
2021-22
2020-21
2019-20
2018-19
2017-18
2016-17
2015-16
Weeks:
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
11
|
12
|
All
Saturday, November 28, 2020
RESULTS
Indian Lake
30,
Jackson Center
27
Monday, November 30, 2020
RESULTS
Graham
35,
Urbana
29
Indian Lake
45,
Bellefontaine
21
Tuesday, December 1, 2020
RESULTS
Tecumseh
34,
Bellbrook
32
Thursday, December 3, 2020
RESULTS
Tecumseh
33,
Shawnee
28
Bellefontaine
26,
North Union
14
Indian Lake
48,
Graham
33
Urbana
38,
Benjamin Logan
10
Saturday, December 5, 2020
RESULTS
Indian Lake
36,
Anna
17
Ridgemont
34,
North Union
25
Monday, December 7, 2020
RESULTS
Indian Lake
52,
Benjamin Logan
12
Urbana
42,
North Union
11
Graham
35,
Bellefontaine
23
Tuesday, December 8, 2020
RESULTS
Northridge
39,
Tecumseh
36
Wednesday, December 9, 2020
RESULTS
Indian Lake
31,
Urbana
14
Bellefontaine
32,
Benjamin Logan
23
Thursday, December 10, 2020
RESULTS
Graham
47,
North Union
19
Jonathan Alder
35,
Northridge
31
Tecumseh
33,
Northwestern
25
Saturday, December 12, 2020
RESULTS
Graham
34,
Northridge
25
Monday, December 14, 2020
RESULTS
Tecumseh
28,
London
24
Indian Lake
42,
Bellefontaine
27
Northwestern
25,
Jonathan Alder
24
Benjamin Logan
24,
North Union
23
Graham
38,
Urbana
24
Wednesday, December 16, 2020
RESULTS
Northridge
40,
London
32
Thursday, December 17, 2020
RESULTS
Jonathan Alder
41,
Tecumseh
33
Bellefontaine
30,
Urbana
18
Graham
35,
Benjamin Logan
20
Indian Lake
47,
North Union
11
Saturday, December 19, 2020
RESULTS
Benjamin Logan
39,
Riversdie
20
Marion Pleasant
31,
North Union
15
Graham
47,
Tecumseh
39
Northridge
40,
Shawnee
29
Monday, December 21, 2020
RESULTS
Wapakoneta
34,
Bellefontaine
19
Fairlawn
38,
Benjamin Logan
18
Northridge
46,
Tecumseh
36
Graham
38,
Shawnee
23
Saturday, January 2, 2021
RESULTS
Shawnee
32,
Urbana
28
Monday, January 4, 2021
RESULTS
London
52,
Indian Lake
46
Northridge
52,
North Union
18
Jonathan Alder
20,
Urbana
18
Tecumseh
54,
Bellefontaine
26
Tuesday, January 5, 2021
RESULTS
Bellefontaine
48,
Troy Christian
28
Shawnee
43,
Benjamin Logan
13
Thursday, January 7, 2021
RESULTS
Jonathan Alder
29,
Benjamin Logan
14
Bellefontaine
35,
Northwestern
25
Indian Lake
35,
Tecumseh
21
London
36,
Graham
34
Saturday, January 9, 2021
RESULTS
Jonathan Alder
32,
North Union
14
Northridge
54,
Northwestern
31
Urbana
40,
Ridgemont
28
Monday, January 11, 2021
RESULTS
Northwestern
36,
Benjamin Logan
26
Northridge
46,
Bellefontaine
37
Indian Lake
42,
Jonathan Alder
35
London
39,
North Union
6
Tuesday, January 12, 2021
RESULTS
Benjamin Logan
33,
Kenton
20
Wednesday, January 13, 2021
RESULTS
London
29,
Jonathan Alder
27
OT
Thursday, January 14, 2021
RESULTS
Jonathan Alder
50,
Bellefontaine
18
Tecumseh
46,
North Union
26
London
34,
Urbana
25
Northridge
54,
Benjamin Logan
30
Indian Lake
46,
Northwestern
18
Saturday, January 16, 2021
RESULTS
Northridge
36,
Urbana
33
Tecumseh
64,
Northwestern
33
Tuesday, January 19, 2021
RESULTS
Northridge
44,
Troy Christian
25
Wednesday, January 20, 2021
RESULTS
Jonathan Alder
32,
Dublin Grizzell
28
Thursday, January 21, 2021
RESULTS
Northwestern
30,
Urbana
29
Northridge
30,
Graham
29
Indian Lake
50,
Shawnee
27
London
30,
Bellefontaine
28
OT
Tecumseh
55,
Benjamin Logan
25
Jonathan Alder
42,
North Union
11
Saturday, January 23, 2021
RESULTS
Indian Lake
58,
Riverside
9
London
48,
Shawnee
17
Graham
36,
Tecumseh
28
Marysville
25,
Jonathan Alder
18
Monday, January 25, 2021
RESULTS
Bellefontaine
40,
Shawnee
22
Tuesday, January 26, 2021
RESULTS
Northwestern
30,
North Union
23
London
52,
Benjamin Logan
31
Wednesday, January 27, 2021
RESULTS
Jonathan Alder
33,
Grandview Heights
28
Northridge
44,
Shawnee
24
Thursday, January 28, 2021
RESULTS
Tecumseh
34,
Shawnee
21
Graham
31,
Northwestern
18
Bellefontaine
41,
Benjamin Logan
20
North Union
33,
Elgin
18
London
31,
Jonathan Alder
24
Saturday, January 30, 2021
RESULTS
Urbana
40,
Northwestern
30
Jonathan Alder
35,
Shawnee
16
Tuesday, February 2, 2021
RESULTS
London
34,
North Union
19
Indian Lake
41,
Northridge
20
Northwestern
31,
Shawnee
23
Wednesday, February 3, 2021
RESULTS
Graham
39,
Shawnee
19
Urbana
39,
Northridge
28
Thursday, February 4, 2021
RESULTS
Indian Lake
58,
Benjamin Logan
19
Shawnee
28,
North Union
23
Graham
29,
Jonathan Alder
28
Urbana
31,
Tecumseh
28
Saturday, February 6, 2021
RESULTS
Tecumseh
56,
Benjamin Logan
31
postseason
Graham
51,
North Union
12
postseason
Bellefontaine
27,
Shawnee
14
postseason
Urbana
42,
Northwestern
26
postseason
Monday, February 8, 2021
RESULTS
Tecumseh
40,
London
32
postseason
Jonathan Alder
36,
Graham
28
postseason
Indian Lake
40,
Bellefontaine
14
postseason
Tuesday, February 9, 2021
RESULTS
Northridge
38,
Urbana
21
postseason
Thursday, February 11, 2021
RESULTS
Northridge
45,
Tecumseh
41
postseason
Indian Lake
33,
Jonathan Alder
25
postseason
Saturday, February 13, 2021
RESULTS
Indian Lake
36,
Northridge
33
postseason
Fall
Football
Volleyball
Boys Cross Country
Girls Cross Country
Winter
Boys Basketball
Girls Basketball
Wrestling
Spring
Boys Track
Girls Track